Астън Вила отупа Хъл Сити и продължи да мачка във Висшата лига

19402

Астън Вила победи трудно Хъл Сити с 2:1 в мач от третия кръг на английската Висша лига. Габриел Абгонхалор откри резултата за домакините от Бирмингам в 14-ата минута на мача. Андреас Вайман удвои преднината на Астън Вила в 36-ата минута.

През второто полувреме гостите опитаха да изнесат играта в по-предни позиции и в крайна сметка стигнаха до гол в своя полза. В 74-та минута Никица Йелавич засече с глава центриране на Роби Брейди от фаул и разпечата вратата на Брад Гузан за пръв път през сезона. До края на мача обаче домакините опазиха своя аванс и записаха втора победа през сезона.

Успехът изкачи Астън Вила на трето място във временното класиране с актив от 7 точки, Хъл Сити остава на девета позиция с 4 точки.