Атлетико Мадрид подчини Реал и взе Суперкупата на Испания

28009

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид победи Реал Мадрид с 1:0 и за втори път в своята история се пребори за Суперкупата на Испания. Първата среща на "Сантяго Бернабеу" завърши 1:1 и Атлетико взе трофея с общ резултат 2:1.

На своя стадион "Висенте Калдерон" Атлетико стигна до успеха срещу градския конкурент с гол на хърватина Марио Манджукич още във втората минута. Той вкара след пас на Антоан Гризман и мощен шут в десния ъгъл на Касиляс. Неговият сънародник от тима на Реал Лука Модрич получи червен картон в последната минута на двубоя. Наставникът на "дюшекчиите" Диего Симеоне също бе изгонен и изгледа по-голямата част от мача от трибуните. В 27-ата минута той реагира остро на отсъждане на страничния рефер и дори си позволи да го плесне леко зад врата, пише БГНЕС.

Кристиано Роналдо, който се контузи в първия мач, влезе на терена през втората част на мястото на Тони Кроос. За Атлетико Мадрид това бе пето участие в Суперкупата на Испания, която бе ставала притежание на отбора само един път - през 1985 г. Реал е вдигал този трофей девет пъти, последният през 2012 г.

Богатите също плачат! Барселона сдаде титлата на гладиаторите от Атлетико пред близо 100 000 на "Ноу Камп"

Атлетико (Мадрид) спечели десетата си титла на Испания и първа от 1996 г. Гладиаторите на Диего Симеоне измъкнаха 1:1 срещу Барселона к...