Атлетико изкопчи победата срещу Елче и върви към титла

5174

Отборът на Атлетико Мадрид се доближи още повече до първата си шампионска титла в Испания от 19 години насам, след като победи Елче с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига и поведе с шест точки на върха на класирането пред Реал Мадрид, предаде БГНЕС.

Успехът за възпитаниците на Диего Симеоне обаче съвсем не дойде лесно, като 20 минути преди края резултатът все още беше 0:0. Давид Вия можеше да изведе "дюшекчиите" напред малко след почивката, но пропусна дузпа. Все пак играчите на Атлетико успяха да пробият отбраната на гостите в 72-та минута, като точен беше Миранда. В 90-та минута звездата на отбора Диего Коста оформи крайното 2:0 от дузпа. По този начин Атлетико вече има 85 точки и води с 6 пред Реал и 7 пред Барселона, като двата гранда са с мач по-малко.