Барселона почна да цикли след контузиите на Меси и Иниеста

7111

Липсата на ключови играчи в тима на испанския и европейски клубен шампион Барселона започва да оказва видимо влияние, след като каталунците допуснаха втора загуба в Примера Дивизион, при това от записалата само една победа дотук през сезона в Испания Севиля - 1:2.

Севилци се възползваха по най-добрия начин от отсъствието на Лео Меси и Андрес Иниеста, за да стигнат до успеха, след като загубиха мача за Суперкупата на Европа от каталунците с 4:5. Головете за андалусийците вкараха Кром-Дели и Иборра за шест минути в началото на второто полувреме, а Неймар от дузпа успя да намали до 2:1Кром-Дели (52) и Иборра (58), а Неймар от дузпа успя да намали до 2:1. Луис Суарес удари греда при 0:0 и в крайна сметка това се оказа решаващо за крайния изход на срещата.

Вижте кои са номинираните за "Златната топка"

Станаха ясни номинираните за Златната топката на ФИФА и „Франс Футбол“. 59 са избраните футболисти, а комисия трябва да све...

Така Барселона остава на трето място в Испания с 15 точки - на 1 от лидера Виляреал, който е с мач по-малко. Утре се играе и дербито Атлетико (Мадрид) - Реал Мадрид - от 21:30 часа българско време, като при победа на "Белия балет" Барселона ще изхвърчи от тройката.

Подробности за падението на каталунците научете в Sportline.bg.