Бербо и Монако срещат Ланс на 1/4-финал за Купата на Франция

15104

Димитър Бербатов и Монако ще се изправят срещу втородивизионния Ланс на 1/4-финал в турнира за Купата на Франция. Това стана, след като грандът Лион допусна сензационна издънка и падна с 1:2 след продължения от тима от Лига 2. "Хлапетата" водеха в резултата почти през целия мач, но в крайна сметка изхвърчаха от надпреварата.

Реми Гард направи направи промени в състава за този мач и остави на пейката основния си голаджия в първенството Александър Лаказет. Олимпик обаче не се нуждаеше от неговата помощ и още в 9-ата минута Джими Бриан вкара оказалия се единствен гол в двубоя.

В последните секунди на мача домакините обаче решиха да бранят резултата и това им изигра лоша шега. Във втората минута на добавеното време гостите получиха право да изпълнят дузпа, при която Пиерик Валдивия не сбърка и вкара мача в продължения. Почивката след редовните 90 минути явно бе твърде кратка за шашнатите домакини. Още не бяха изминали и 4 минути от старта на първото продължение, когато 18-годишният защитник Жан-Филип Гбамин донесе шокиращата победа с 2:1.

Любопитното е, че от осемте най-добри отбора в турнира половината не са от елита. Тимовете на Кан и Мулен участват в шампионата за аматьори на Франция, докато Анжер и Ланс ще защитават честта на Лига 2.