Челси остави английския футбол жив след 1:1 в Истанбул

35088

Челси взе удобно 1:1 от Галатасарай на "Тюрк Телеком Арена" в първи мач от 1/8-финалната фаза в Шампионската лига. Типично в стила на Жозе Моуриньо лондончани изигра тактически мача и не позволиха да загубят от екзекутора на Ювентус. "Сините" откриха чрез Фернандо Торес в 9-ата минута, а за Галатасарай точен бе Чеджу в 65-ата. По този начин лондончани запазиха шансове да отсрамят английския футбол, която по всяка вероятност ще загуби останалите си три представителя в Шампионската лига.

Галатасарай имаше сериозно териториално предимство през първото полувреме, но Челси поведе в резултата. В 9-ата минута започналият като титуляр Фернандо Торес оползотвори пас На Сезар Аспиликуета и отблизо вкара скъпоценен гол на чужд терен за англичаните. От този момент до края на полувремето Галатасарай бе пълен господар на терена, а Челси разчиташе единствено на контраатаки. Въпреки натиска си, домакините не успяваха да създадат сериозни голови положения. Босненецът Хайрович отправи хубав удар, който Чех спаси в 30-ата минути. Рамиреш от гостите пък получи неприятна травма, след като носът му бе разбит. Роберто Манчини пък замени разочаровалия Хайрович с Куртулус в 31-вата минута. Галатасарай все пак успя да вкара гол, но той бе отменен. Домакините бързо изпълниха тъч и Йълмаз прати топката във вратата на Чех. На терена обаче имаше две топки, като втората бе хвърлена нарочно от Джон Тери, за което той получи жълт картон, но голът така и не бе зачетен.

Челси започна силно и второто полувреме. Еден Азар изведе прекрасно Фернандо Торес в 53-ата минута, той стреля, но вратарят Муслера бе перфектен. И както през първата част, отново Галатасарай след това взе преимуществото. В 63-ата минута невероятен пропуск направи Селчук Ихан. Домакините изпълниха корнер, Глава отклони топката към капитана, а той от 1 метър нацели гредата. Минута по-късно нямаше прошка. Отново след корнер Джон Тери остави непокрит Аурелиен Чеджу и той не пропусна да прониже зейналата врата. Агитката на "Чим бом" полудя. Феновете искаха победата. Челси обаче се мобилизира, а Жозе Моуриньо реагира, пускайки в игра Джон Оби Микел и Самуел Ето'О. Лондончани укротиха натиска на домакините и до края успяха да удържат отличния турнирен резултат, който ги поставя в по-изгодно положение преди реванша в Лондон след три седмици.

Реал (М) смаза Шалке 04 на "Фелтинс арена"

Реал (М) смаза германския Шалке 04 на собствения му стадион "Фелтинс арена" с 6:1 в първи мач от 1/8-финалите в Шампионската лига. Крис...