Голям Реал хвана цаката на Байерн и взе минимална преднина

9607

Голям Реал (Мадрид) взе безценна преднина срещу Байерн в полуфинален мач от Шампионската лига. С гол на Карим Бензема "белия балет" победи носителя на трофея с 1:0 на "Сантиаго Бернабеу". Мачът бе много интересен и отсрами марката "Шампионска лига" след вчерашния постен сблъсък между Атлетико и Челси. Отлични думи заслужава Карло Анчелоти, който спечели категорично тактическата битка с Хосеп Гуардиола. Играчите на Реал пък отново показаха, че са отдадени докрай на идеята за спечелване на рекорден десети трофей в турнира, докато настоящият шампион Байерн е опрян до стената.

Още от първите минути Байерн наложи новия си стил при Хосеп Гуардиола. "Баварците" контролираха повече топката, овладяха центъра на терена и си размениха стотици пасове без да създадат голово положение. Реал пък игра далеч по-прагматично. Карло Анчелоти бе подредил стабилно своя тим отзад, а испанците атакуваха изключително скоростно при всяка удобна възможност. На практика всичко по-интересно през първото полувреме бе сътворено от "белия балет".

Реал поведе при една от образцовите си контраатаки. В 19-ата минута Фабио Коентрао напредна бързо отляво и намери отлично Бензема, който без проблем реализира в зейналата врата. Пасът на Коентрао премина през Боатенг и Алаба, който бяха безпомощни.

Минути по-късно идентична атака на Реал като по чудо не завърши с втори гол. Този път на върха на нападението се оказа Кристиано Роналдо, който стреля неточно над вратата.

Байерн отговори с нови многоходови атаки, който бяха спирани от бойците в бяло. Играчите на Анчелоти бяха като стена пред топката и не допуснаха удари, които да затруднят Икер Касияс.

В края на полувремето Реал изпусна още един страхотен шанс. Топката стигна до непокрития Ди Мария отдясно, който сам срещу Нойер стреля високо над вратата.

Реал изигра отлично тактически второто полувреме. "Белия балет" успокои темпото на мача, като същевременно не допусна сериозен натиск на Байерн.  Испанците обаче не съумяваха и да организират опасни контраатаки, като очевидно този резултат ги устройваше. Карло Анчелоти пусна в игра Гарет Бейл на мястото на Роналдо, а Варан замени контузения Пепе. Гуардиола пък пробва да раздвижи играта с включването на Марио Гьотце и Томас Мюлер.

Именно Мюлер отправи опасен удар в 81-ата минута, който мина на сантиметри от вратата. "Баварците" не успяха да се възползват и от изпълнените близо 15 ъглови удара, с които защитата на Реал също се справи. Другата резерва Гьотце също имаше отличен шанс в последните минути, но ударът му бе спасен от Икер Касияс. В последнатa минута Томас Мюлер претендираше за дузпа, но Хауърд Уеб правилно подмина ситуацията. Това бе и последният по-интересен епизод в мача.

Реваншият е идният вторник и обещава да бъде изключително интересен.

СТАТИСТИКА:

Първи полуфинал от Шампионската лига

Реал (Мадрид) - Байерн (Мюнхен) 1:0

1:0 Бензема 18

Реал (Мадрид): Касияс, Коентрао, Рамос, Пепе (73 Варан), Карвахал, Чаби Алонсо, Модрич, Иско (81 Ияраменди), Ди Мария, Роналдо (73 Бейл), Бензема
Треньор: Карло Анчелоти

Байерн Мюнхен: Нойер, Рафиня (67 Хави Мартинес), Боатенг, Данте, Алаба, Швайнщайгер (73 Мюлер), Кроос, Лам, Рибери (72 Гьотце), Робен, Манджукич
Треньор: Хосеп Гуардиола

Жълти картони: Иско (Реал)
Главен съдия: Хауърд Уеб

Стадион: "Сантяго Бернабеу", Мадрид

Робен: Реал могат да ни вкарат 3 гола за 10 минути

Звездата на Байерн Ариен Робен заяви, че ще бъде спокоен за реванша с Реал единствено при побда с 4:0 или 5:0 на "Бернабеу". "Те имат ...