Манчестър Юнайтед подчини Ливърпул в големия сблъсък на Англия

6255

Отборът на Манчестър Юнайтед записа убедителен успех в голямото дерби на Висшата лига срещу Ливърпул. Като домакин червените дяволи сразиха мърсисайдци с 3:1, но мачът определено ще се запомни и с гола на Кристиян Бентеке със задна ножица. С победата Юнайтед отново е на второ място в Англия, с 10 точки, на 5 пункта от съгражданите си Манчестър Сити.

Първото полувреме не предложи попадения, но за сметка на това втората част беше истинска манна небесна. Пръв се разписа Дейли Блинт, който наказа гостите за 1:0 след заучено положение от фаул. 15-тина минути по-късно доста глупава дузпа даде възможност на Андер Ерера да удвои резултата и той го стори без колебание. Ливърпул отговори с изключителния гол на Бентеке само 6 минути преди края и надеждата за поне равен се разгоря в сърцата на феновете на тима. Всичко обаче приключи в добавеното време на срещата, когато рекордната нова покупка на Юнайтед Антони Марсиал не пропусна, останал сам срещу Симон Миньоле.

Пети пореден успех за Манчестър Сити, 18-годишен се превърна в герой за "гражданите"

Отборът на Манчестър Сити продължи победната си серия от началото на сезона във Висшата лига, след като победи Кристъл Палас като гост ...

Всички подробности от титаничния сблъсък научете в Sportline.bg.